Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri

Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtımı Kabinleri

Jeneratör ses yalıtımı  Markası ve modeli ne olursa olsun, günümüz teknolojisinde jeneratörler yüksek ses seviyesi olan, ve çevreye yaydığı gürültü muhakkak kontrol altında tutulması gereken cihazlardır. İster oda içerisinde kabinsiz olsun, ister dış mekanda kabinli olsun, Rahatsız edici gürültü seviyesine sahip olan jeneratör ses yalıtımı uygulaması yapılmadan önce kesinlikle çok iyi etüt edilmeli ve tüm teknik argümanlar göz önünde bulundurularak ses yalıtım uygulaması faaliyete geçirilmeli.

      Unutulmamalıdır ki ; Jeneratör ihtiyaç duyduğu hava sirkülasyonunu sağlayamaz ise cihazın kalıcı hasarlarla karşılaşması an meselesidir.

Bu doğrultuda ; Jeneratörün sağladı kuvvet (kvA), yerleşik düzeni konumu, ses desibel miktarı, yerleşim yerine olan uzaklığı, ihtiyaç duyduğu hava emiş miktarı, ihtiyaç duyduğu hava atış miktarı, asgari ısınma değeri vb. gibi tüm sistem değerlerinin hem matematiksel hesabı, hem de teori hesaplamaları yapıldıktan sonra  uygulama safhasına geçilmeli ve en üst düzel performans alacak şekilde dizayn edilmelidir.

 

Bir şantiyede büyük motor tahrikli ekipman ile uğraşırken en çok gözden kaçan konulardan biri ses seviyesidir. kelimenin tam anlamıyla bir ses dalgası, bir katı, sıvı veya gaz olabilir elastik bir ortam içinde yayılır herhangi bir rahatsızlık olarak tanımlanır. Gürültü insanın işitme duygusu tarafından algılanan istenmeyen ses olarak tanımlanabilir. Uzun bir süre boyunca aşırı veya tekrarlayan gürültüye Çalışanın maruz işitme kaybına neden olabilir. Bir ortama gürültü aşırı kaynağının oluşturulması yakındaki ticari kiracı ve sakinleri potansiyel olarak tehlikeli, hem de hoş olabilir. Aşırı gürültü kontrol tedbirleri güvenliği ve huzuru hem de korumak için ulusal ve yerel düzeyde yürürlüğe girmiştir. Tipik olarak, yönetmelik arazi kullanım özellikleri ve konut veya diğer hassas bölgelere yakınlığı dayalı birlikte paketlenmiştir.

Ses, yol ve alıcı: Gürültü kontrol çevreleme üç temel temelleri sistem Bestenizi içerir. Karmaşık bir gürültü sorununa bir çözüm dizayn edilebilir önce gürültü kirliliği egemen kaynağı, bilinmesi gerekir iletim yolunun özellikleri tespit edilmeli ve gürültü kabul edilebilir bir düzeyde tespit edilmelidir izin verdi.

Bir elektrik üreten sisteminin yüklenmesi sırasında, çok sayıda alan faktörleri gerçek Ses Gücü Düzeyleri sapmalar ekleyebilirsiniz (SPL: Toplam ses Watt referans gücüne göre bir kaynaktan yayılan) ses tahmin seviyelerine karşı.Yükleme öncesinde jeneratörün, doğal ortamda mevcut olan gürültü gibi ortam gürültüsü de ifade edilir. Ortam, ya da arka plan gürültüsü, ölçülebilir ve ekipmanların kurulumu önce hesaplanmalıdır. Tüm alan, bu nedenle, bir güvenlik marjı hesaplanan değerler uygulanmalıdır Atenue CAT 2500 kW seskoşulları tam olarak incelenmemiştir değildir. Örneğin, binalar, duvarlar, işaretler ve yardımcı ekipman yaygın ses alanını değiştirin. Ses yolundaki engelleri kısmen yansıtır, emer ve ses iletecektir. Bir elektrik üretim projesi başlamadan önce yerel desibel yasaları saha koşulları incelemek ve bilmek önemlidir.

Ses dalgaları sadece havada için değil, bir katı ve sıvı formlarda da açıklanamaz olması gerekir. Havadan ses tipik sıvılarında katılarda titreşim veya türbülans tarafından oluşturulur. Havadaki duyulabilir bir ses üretmek önce büyük mesafeler seyahat edebilirsiniz katı ve sıvılarda bu ses dalgalarını dikkat etmek önemlidir. titreşim gürültü bir örnek ses dalgalarının havadaki nakilden önce uzun bir mesafe raylar üzerinden bir tren duymak yeteneği olacaktır. Bu çoğu kez akustik izole jeneratör setleri zorlaştırır ses iletimi bu türüdür. Çok gürültü içine tasarlanmış akustik söndürme sistemlerine tabi olmayacak şekilde bir jeneratör kızak tabanının yeterli titreşim izolasyonu olmadan, titreşimler, kızak sayesinde rakipsiz gidecek ses zayıflatılmış muhafaza .

İdeal olarak, kullanılan jeneratörler izolatörler üzerine monte veya ses zayıflatılmış muhafaza tamamen birimin tabanını çevreleyen beton pad üzerinde olmalıdır. sistemde Hatta küçük sızıntılar genel ses seviyeleri büyük ölçüde katkıda bulunabilir. Contalar dengesiz bir beton yüzeyde veya muhafaza obtrusions etrafında boşluklar olsa herhangi bir gürültü sızıntılarını önlemek için dikkate alınmalıdır. borulardan akan sıvı, aynı zamanda bir bina ya da kapalı bir yapı yoluyla bulaşabilir yayılan ses üretebilir. Ses zayıflama boruları ve elektrik konnektörleri için çıkıntılı kavrama vasıtasıyla uygulanabilir. Gerekli yerlerde, bağlantı, esnek veya ses zayıflatılmış muhafaza duvarlarına iletim veya titreşimi önlemek için yeterli izole olmalıdır.

Yaygın Ses Yutma Malzemeler Kullanılan

Ses dalgaları üretilir onlar doğal olarak yansıtılmaktadır Ortak Ses zayıflatılması Malzemeleriy sert bir yüzey çarptı.En jeneratörler sert yüzeylerde bir emilim yüzeyini takma yansıyan ses bazı azaltabilir. sert yüzeyler ile bir odada, emici tavan panelleri, zemin halı ya da halı ve perdeler veya özel emici duvar kaplamaları, gibi yumuşak malzemeler sesi yansıtan gürültüyü azaltır. Sadece açıklandığı gibi yönlendirilmiş ses doğrudan zaten etkilenmez iken ses boğuk edilebilir yansıtıyordu.

ses emme kompozitlerin büyük çoğunluğu malzemenin açık gözenekler içine ısı ses enerjisini dönüştürmek değişen yoğunlukta gözenekli malzeme içermektedir. Ses muffling izolatörleri araştırma yaparken bu ses dalgaları malzeme içine yayılır böylece yüzeye açık hava kanalları ile malzeme aramak için en iyisidir. Gözenekler kapalı hücreli köpük gibi kapalı ise, malzeme genellikle zayıf bir emicidir. Gözenekler boya, kaplama ya da herhangi bir koruyucu kaplama ile sızdırmaz olmamalıdır. uygulandığı takdirde, ses emici materyal için koruyucu yapısal bütünlük daima perfore edilmelidir.

birkaç önemli faktörler dikkate alınmalıdır önce projeye maddi değerlendirme sürecinin başlarken. ses emilimi için ölçme ana metrik emme katsayısı olarak tanımlanan enerji absorbe bir malzemenin yeteneği aşağı kaynar. emme katsayısı matematiksel yüzey üzerinde ses enerjisi olayla ilgili olarak verilen bir yüzey tarafından absorbe ses enerjisi dalgalarının oranı olarak tanımlanır. Absorpsiyon katsayısı a = 0.8 daha sonra ses enerjisinin% 80 emilir,, 0 ile 1 arasında değişebilir. Ses katsayı düzeylerini görüntülemek için başka bir yolu, bir açık kapı veya pencere bakarak gereğidir. Ses dalgaları odasına geri yansıyarak karşı pencere% 100 a = 1 açıklıktan emilir. emme katsayısı frekansına tamamen bağımlıdır ve genellikle bir oktav ya da 1/3 oktav bantlarda biri için yazdırılır.Gözenekli mühendislik ses emici malzemeler kalınlığını veya kitle artırırken, düşük frekanslı emilimini artırabilir, yüksek frekanslarda en verimli.

düşük frekanslı ses emme gerektiğinde, panel ses yutma malzemeleri genellikle çözümdür. İnce, esnek paneller iki malzeme arasında sığ bir hava boşluğu yaratarak, duvardan uzağa monte edilir. panel ve duvar arasında bu hava cebi yaygın ayarlı düşük frekanslarda ses emilimi için bir araç oluşturur. Ses dalgaları, ilgilenilen frekansta panel titreşime neden hava boşluğu içinde rezonans etkisi üretir. sadece ikincil bir gözenekli malzeme ile boşluğu doldurarak bir ayar netliğini azaltabilir. ses zayıflatma solüsyonu Bu tür engelleyici olabilir ve genellikle ses rahatsız edici bir kaynaktan belirli bir ton ya da dar bant tedavi etmek için kullanılır.

Zayıflama ses geleneksel yaklaşım perfore astar ve dış yapısı arasında sıkışmış bir ses emici malzemeler kullanmaktadır. delikli astar genellikle etkili bir ortak “ayarlı” frekanslarda ses absorbe küçük eşit aralıklı delikler ile çeşitli desen oluşur. Orta ve büyük delikler düşük perdeli frekanslar için kullanılır, ancak yaygın olarak kullanılmamaktadır. delikli kaplama gözenekli ses emici malzeme üstüne inşa edilmiştir. kalınlık, aralığı ve delik büyüklüğüne bağlı olarak kaplama, aynı zamanda, belirli frekanslarda genel yapıya emilimini artırabilir. Çoğu yüksek frekanslı sesler nedeniyle kaplamanın katı alanlarından yansımalar önemli ölçüde bu sistemi kullanarak azalır. Açık boşluğu genel malzemenin en az% 20 olduğu, delikli bir bakan tasarım önemli ölçüde tipik aralık içinde, yüksek frekanslı sesin emilmesini bozulmaz. % 20’nin üzerinde bir şey sesin genel emilimi üzerinde bir etkiye sahip olacaktır.

Zayıflatılmış Jeneratör Seti Yapıları ses

kasanın şartlardan biri ses zayıflatma sonra ise mekanik ve yanma havası egzoz verileri bir satın alma kararı vermeden önce tespit edilmelidir. Üreticiler gürültü kaynağından önceden tespit edilmiş bir mesafede desibel olarak ifade edilmiş bu bilgi tipik olarak mevcuttur. Bu veriler aynı zamanda herhangi bir nitelikli muhafaza üreticisi müşteri için yorumlayabilir tam bir gürültü spektrum analizi, içerebilir. Aynı zamanda üreticinin radyatör gürültü değerlendirmesi dahil etmek önemlidir; bu da uzak radyatör içerir.

Boyutlar, gürültü ve hava akımı gereksinimleri belirli bir güçte için üreticiye büyük ölçüde değişebilir dikkat etmek önemlidir. Örneğin, 2013 800 kW jeneratör 2004 800 kW jeneratör olarak aynı gürültü deseni üretmek olmaz. Her birim biraz farklı. Bir zayıflatılmış bir ses ya da hava koşullarına muhafaza olup olmadığını, birden fazla jeneratör grubu için birden muhafazaları boyutlandırma, ses zayıflatılmış olduğu muhafazaları proje için düşünülen tüm jeneratör setleri ile çalışacak, böylece en kötü durum verilerine dayanan bir karar vermek için tavsiye edilir .

Gürültü Yönetmeliği

Kütle kanunu katı paneller parçacıkların iletim kaybı anlamına gelir ve sınırlı bir frekans aralığında, kayıp büyüklüğü, duvar kütlesi birimi başına alan tamamen kontrollü olduğunu belirtir. Kitle yasanın temel ilkesi devletler iletim kaybı artar sıklığı her iki katına, ya da belirli bir frekans için bir plato kadar alan başına duvar kütlesi her iki katına, 6 desibel. Eğer kurşun levha 1/16 kalınlığını iki katına olsaydı, örneğin, bir kurşun levha … 63 Hz, 125 Hz 19 dB, vb 250 Hz 25 dB 13 dB iletim kaybı vardır. 1/8 içinde. kalın, 63 Hz kalan iletim kaybı 13 + 6 ya da 19 dB olur. Hafif malzeme ve kütle katmanları kombinasyonu, genellikle gerekli arzu edilen ses sönümleme sağlayabilmek için yeterli olan bir bileşik bir tabaka temin etmek birbirinden bir arada kullanılmaktadır.

Gürültü Frekansı

Bir Jeneratör Muhafaza İç GörünümTüm malzemeler, insan yapımı veya doğal olsun, rezonans frekansı olarak bilinen titreşim doğal bir mod var. Rezonans frekansı formülasyon kitle de dahil olmak üzere bir çok özellikleri üzerine dayanır. jeneratörler altında hafif kayma montaj yapılar bazen, böylece verilen frekansta ses basınç seviyesi yükseltilmesi ile sonuçlanan nedeniyle motorun zorlayarak frekans dalgaları ile tabanın titreşim genelde daha yüksek gürültü seviyeleri neden olabilir. Bir “davul” etkileyen egemen olduğu ve aslında ses kaynağını yükseltmek nerede Rezonans bazen panelli binalar veya baz yapılarında görülebilir. bir jeneratör seçerken göz önüne doğru titreşim izolatörleri almak önemlidir. jeneratörler yüklü İyi izolatörler, motorun zorlama frekansı nemlendirme ve yapının geri kalanından izole çok kritik hale gelir.

Kaplamalar

Çoğu makine parçaları ve birbirine boru sistemleri yanık faaliyet personele koruma yanı sıra aşırı ısı kaybını önlemek sağlamak hem de ısı yalıtım sargı ile standart geliyor. tipik olarak ayrıca yoğun gürültü kaynağı olabilir servis boru, bağlantı gerektirir jeneratörler veya türbinleri gibi büyük ekipman. Bir çok durumda, boru ya da metal bileşenin dış tek bir bileşik tedavi yoluyla hem ses ve ısı yalıtımı elde etmek için sık sık mümkündür. jeneratörleri üzerinde en yaygın kullanılan yalıtım ambalaj malzemeleri köpük kompozit veya boru üzerine boyanmış bir kimyasal sprey bulunmaktadır.

Susturucular / Gürültü susturucular

Gürültü susturucular kullanımı motor yanma, fanlar ve üfleyiciler gelen gürültüyü kontrol etmek için gerekli bir yoldur. Reaktif, özümseme ve reaktif / soğurucu bir kombinasyonu: Gürültü susturucular normalde 3 tipe ayrılır.emici susturucular yüksek frekanslarda çok daha fazla ses zayıflama elde ederken Reaktif susturucular alt düzey frekansları emici en iyi çalışır. Daha etkili ve genel olarak kapsayıcı bir tasarım, reaktif ve emme elemanları, hem bir sistem içerir akustik zorlukların ve çeşitli karşılamak için. bir susturucu doğru seçimi, akış hızına, spektrumun, sıcaklık, nem, izin verilen geri basınç, vb dahil olmak üzere farklı bir çok faktöre bağlıdır …

En Yaygın Kabinli Yalıtım

jeneratörleri gürültüsünü için kullanılan en yaygın cihaz akustik muhafazaları olduğunu. Tipik Kabinli jeneratör muhafazaları çok katmanlı kompozit geçirimsiz bir dış tabakanın içeren tedavi gibi ekipman içine doğru bakan, gözenekli bir ses emici materyal tabakası olan panel oluşur. Ana emme katmanı geçirimsiz olan bloklar jeneratörden ses kapalı kaynak tarafından yayılan ses enerjisi geçit. gözenekli ses emici astar muhafaza ses enerjisini dağıtmak ve aynı zamanda ısı yalıtım özelliklerini sağlayacaktır. Tipik bir deri sıkı ses zayıflatılmış muhafazada, bakım dışında menteşeli kapılar ve hava giriş panjurlu itibaren yapılır.

Hava -Koruyucu Kutuları vs hava durumu Korumalı

hava koşullarına muhafazaları ise zayıflatılmış muhafazaları ses ek olarak bir belirlemeniz gerekir Kabinli Cummins 2000 kW Birimleride gerekli. ana karar müşteri hava koruyucu ya da hava geçirmez muhafaza ihtiyacı olsun veya olmasın aşağı kaynar. Müşteri yalnızca normal beklenen hava koşullarında belirlenen jeneratör kapalı yağmur ve kar veya tutmak gerektiğinde, çözüm basit bir hava koruyucu muhafaza olduğunu. Seçenekler tipik genellikle jeneratör ses yalıtımı seti üreticisi veya belirli bir jeneratör muhafaza üreticisinden damla geçirmez hava koşullarına dayanıklı muhafaza tarafından sağlanan daracık bir hava koruyucu muhafaza bulunmaktadır.

Daha aşırı koşullar altında tam bir hava geçirmez muhafaza gerekebilir. Hava şartlarına dayanıklı muhafaza jeneratör rüzgar, yağış, sismik aktivite veya sıcaklık gibi aşırı koşullara dayanacak şekilde gerektiğinde kullanılmalıdır. Hava koşullarına dayanıklı yağmur, kar, karla karışık yağmur veya dolu giriş muhafaza içindeki alternatör veya motora zarar görmemesi gerektiğini belirler. Böyle etkili (saatte mil olarak) rüzgar yükleme veya (saatte giriş açıklığının fut kare su ons) kar veya buz eğilimli bölgeler ve yağmur penetrasyon direnci (ayak kare başına pound) çatı yükleme gibi parametreler kullanılabilir potansiyeli üreten karşılaştırmak ve bir koruma güvenilir bir sistem sağlamak.

bir jeneratör için gerçekten kötü hava şartlarına dayanıklı muhafaza yapısının kalıcı deformasyona uğramadan 150 mil ve kar önemli bir miktarda (en fazla 30 lbs / ft2 kadar kasırga kuvvet rüzgarları dayanıklıdır. Her zaman olduğu gibi “hava şartlarına” bu gerçekten terimini dikkat etmek önemlidir . üreticiden üreticiye özneldir UL 2200 . UL2200 yüklü jeneratör için koruma seviyelerine tanımlar. jeneratör kodları ve standartları ile özellikle fırsatlar ilk tanımı canlı hiçbiri ıslanmasını sağlayan olarak tanımlanan dönem “Yağmur suyuna dayanıklı” getirmedi olduğunu bölüm ne en canlı parçası. “Raintight” üzerindeki su giriş olursa olsun muhafazanın içine su hiçbir giriş olarak tanımlanır. Bunlar UL2200 güncelleştirmeler gibi hava koşullarına, damla geçirmez ve hava geçirmez şekilde daha gevşek dayalı terimleri değiştirin. Bu her zaman en iyisidir ön alım için belirli özellikler araştırma.

Jeneratör Ses Yalıtımı Muhafazası ve İnşaat

Jeneratör Kutuları akılda gücü, ses azaltımı ve maliyet çeşitli tercihleri ​​ile üretilmektedir. En popüler inşaat tasarımları şunlardır:

Cıvatalı – cıvatalı perçinli veya bitmiş bir kapalı kısım oluşturmak için birbirine vidalanır metal paneller ile donatılmış bir temel jeneratör kasası. malzeme kalınlığı ile birlikte oluşturulan panelin bölümünün Toplam derinlik muhafazanın yapı elemanları olarak görev yapmaktadır.

Kaynaklı – Fabrikasyon veya yapısal metal elementlerin temel kaynaklı çerçeve kaynaklar, asma perçin veya vida ile bağlı metal levha ile kaplanır. jeneratör Muhafaza

Prefabrik Panelleri – Paneller önceden imal gelip muhafazanın çatı ve yan paneller oluşturmak üzere birleştirilir. Ön asılı kapı montajları kullanılmaktadır ve duvar ve çatı panelleri genellikle jeneratörün üzerine sac iç astar ile ısı ve ses yalıtımı bulunmaktadır.

Stresli Cilt / Yarı Monokok – Bu yapım yöntemi daha sonra son olarak sabit perçinler ile yapısına bağlı olan bir dış deri ile entegre olan, temel bir yapı oluşturarak birbirine bağlandıkları a’ya ve / veya imal edilmiş şekillerin bir kombinasyonudur. Sonuçta cilt ve yapısal kaplama / iskelet hem yük taşıyıcı elemanlar haline birleştirmek hafif,

JENERATÖR SES YALITIMI UYGULAMA ÖZETİ

Dünyaca kabul görmüş bir sistem olan; tamamen sese duyarlı, ses absorbe panelleri ile oluşturduğumuz kabinin içerisine gürültüyü hapsederek, ses seviyesini minimuma indiriyoruz. Radyatör ve egzost gürültüleri için ekstra takviyelerle akustik susturucu uygulaması ile birlikte gürültüyü rahatsız etmeyecek seviyelere indirip, anahtar teslim tek seferlik bir uygulama taahhüt ediyoruz.

Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses Yalıtım Kabinleri, Jeneratör Ses Yalıtımı, Jeneratör Ses izolasyonu,